بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی ازموثرترین و جذاب ترین روش های بازاریابی می باشد

بازاریابی محتوا (Content Marketing) یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر روی ایجاد و توزیع محتوای با ارزش، مرتبط و سازگار برای جذب و نگهداری یک مخاطب خاص تعریف شده است و در نهایت منجربه هدایت مشتری سودآور می گردد.

از این رو تمرکز بر تولید محتوای هدفمند و مرتبط بر اساس محصولات و یا خدمات شما نقش سازنده ای در موفقیت شما ایفاء می نماید.

قبل از انجام هر کاری، بهتر است به تولید محتوای مرتبط با کسب و کارتان بپردازید. ارائه چشم انداز واقعی شما به مشتریان باعث تسهیل در روند حل مسائل شما و مشتریان می گردد.

بررسی ها نشان می دهد اکثر فعالیت های بازاریابی آنلاین در دنیا بر اساس بازاریابی محتوا صورت می گیرد. در واقع، بازاریابی محتوا توسط بسیاری از سازمان های سرشناس در دنیا استفاده می شود.اما شایان ذکر است کسب وکارهای کوچک و حتی فروشگاه هایی که توسط یک نفر اداره می شوند نیز بازاریابی محتوا را ایجاد و اجرا می کنند.

بازاریابی محتوا
به طور مشخص، استفاده از بازاریابی محتوا توسط بنگاه های اقتصادی، سه دلیل اصلی و در واقع سه مزیت به همراه دارد:

  • افزایش فروش
  • صرفه جویی در هزینه
  • دستیابی به مشتریان وفادار و بهتر

صرف نظر از اینکه کدام ترفندهای بازاریابی را به کار می برید، این نکته ضروری است که بازاریابی محتوا به عنوان بخشی از فرایند بازاریابی شما در نظر گرفته شود، نه به عنوان یک بخش جداگانه. ایجاد محتوای باکیفیت، جزئی از تمام روشهای بازاریابی است.

 

 

برخی از روش های اسمارت مدیا برای دستیابی به اهداف شما در بازاریابی محتوا :

  • بازاریابی شبکه های اجتماعی: استراتژی بازاریابی محتوا مقدم تر از استراتژی شبکه های اجتماعی است.
  • انتشار گزارشات خبری: در استراتژی های موفق جهت انتشار گزارشات خبری، مسائلی مورد توجه قرار می گیرد که از نظر خواننده دارای اهمیت باشد، نه از نظر کسب و کار شما.
  • پرداخت در ازای کلیک: لازمه اثر بخش بودن روش پرداخت در ازای کلیک، وجود محتوای خوب و تاثیرگذاراست.
  • بازاریابی جاذبه ای: تولیدمحتوای جذاب منجر به ایجاد انگیزه برای مخاطبان می گردد.
  • استراتژی محتوا: ایجاد محتوای باکیفیت و مرتبط، جزئی از تمام روشهای بازاریابی است.

 

چرا بازاریابی محتوا با اسمارت مدیا را انتخاب کنیم ؟

اسمارت مدیا بر اساس استراتژی هدفمند متناسب با کسب و کار شما در ارائه خدمات و مشاوره درحوزه بازاریابی محتوا توانایی پیاده سازی کمپین مورد نظر شما را دارد. کارشناسان حرفه ای ما با تکیه بر دانش و تجربه بالا با استفاده از آخرین روشهای به روز در تولید محتوای کارآمد با کیفیت و جذاب، ویرایش و باز نویسی مجدد، ترجمه متون و … در راستای بهینه سازی و دستیابی به موفقیت شما را در این مسیر همراهی می نماید.

مشاوره رایگان

Back to top