۱۵ نکته مهم در بهینه سازی وبسایت و سئو سایت

۱۵ نکته مهم در بهینه سازی وبسایت و سئو سایت

سئو سایت با اسمارت مدیا

۱۵ نکته مهم در بهینه سازی موتورهای جستجو و سئو سایت

(Search Engines Optimization)

به کلیه فرآیندهای که با کنترل کامل شما برای تغییر و یا اصلاح ساختار سئو (SEO) وب سایت خود جهت بهینه سازی انجام می دهید سئو داخلی (On-Page SEO) گفته می شود. دستور العمل های موتور های جستجو به شما کمک می کند تا سئو وب سایت خود را بهینه سازی نمایید. در اینجا با پانزده مورد از این دستورالعمل ها آشنا می شویم:

 

۱- انتخاب کلمه کلیدی مناسب

بهترین کلمات کلیدی را برای سایت خود انتخاب نمایید. همواره کلمات کلیدی رقبای خود را در نظر گرفته و از ابزار مناسب برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید، مخاطبان خود را هدف قرار دهید و تمامی کلمه هایی را که ممکن است در موتورهای جستجوی گوگل و بینگ تایپ کنند را در نظر بگیرید.

 

۲- نمایش کلمات کلیدی به صورت پررنگ و برجسته

یک روش قدیمی اما تاثیر گذار، برجسته کردن کلمات کلیدی است که در صفحه شما برای اولین بار نمایش داده می شوند. شما همیشه مجبور نیستید کلمه کلیدی را برجسته و پررنگ نمایید، بلکه فقط برای اولین بار باید آن کار را انجام دهید. شما همچنین می توانید از حروف ایتالیک استفاده نمایید.

 

۳- URLهای خود را با موتور جستجوگر سازگار نمایید

برای نامگذاری صفحات (URL) خود از شماره ها و نمادها استفاده نکنید. خواندن برخی کلمات اضافه شده در URL ها برای کاربران آسان تر است. علاوه بر این، شما باید تا جایی که امکان پذیر است برخی از این کلمات را توصیفی بنویسید، و همچنین اضافه کردن چند کلمه کلیدی نیز تاثیر گذار است.

 

۴- تنظیم گواهی SSL

امنیت وب سایت هایی که از https: //استفاده می کنند به مراتب بیشتر از وب سایت های http: // است و در نتایج جستجو بالاتر نمایش داده می شوند. اگر توانایی نصب گواهی SSL را بروی وب سایت خود ندارید، از میزبان (Host) خود بخواهید این کار را برای شما انجام دهد .با نصب گواهی SSL، شما مطمئن می شوید که تمام صفحات وب سایت شما امن و محتوای بهم ریخته در آن وجود ندارد. همچنین اطمینان حاصل کنید که تمام نسخه وب سایت شما با http: // و www. همه به نشانی https: // آدرس جدید شما ارسال می گردد.

 

سئو سایت با اسمارت مدیا

۵- سازماندهی وب سایت خود

شما باید مطمئن شوید که وب سایت و منوهای شما به خوبی سازماندهی شده است، به طوری که بازدیدکنندگان می توانند آنچه را که جستجو می کنند به راحتی پیدا نمایند. به صفحات خود دکمه فراخوان و فرم های تماس را برای ارتباط راحت تر مخاطبان با شما و یا فروش اضافه نمایید.

 

۶- افزایش کیفیت

گوگل و بینگ / یاهو برای جستجوی محتوای با کیفیت بالا بهینه سازی شده اند. روش های آن ها برای تعیین کیفیت، نسبتا پیچیده و متغیر است، اگر محتوای وب سایت شما ضعیف، تکراری و دارای اشتباهات املایی باشد، به بالا بردن سئو سایت شما کمکی نمی کند.
موتورهای جستجو با الگوریتم های دقیق میزان زمانی را که کاربران در وب سایت شما صرف می کنند را اندازه گیری می کنند اگر وب سایت شما جذاب و بهینه نباشد مخاطبان زمان کوتاهی را در آن سپری نموده و سریع آن را ترک خواهند کرد.

 

۷- اضافه کردن یک کلمه کلیدی به عنوان هر صفحه

عنوان صفحه شما یک بخش بسیار مهم از متن است، زیرا به مخاطبان می گوید که صفحه درباره چه چیزی است و به موتور جستجو می گوید که کلا صفحه در مورد چیست. بنابراین، شما باید سعی کنید یک یا دو کلمه کلیدی را به عنوان صفحه اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که عنوان برای مخاطبان خوانا و ساده است.

 

۸- توجه به زمان بارگذاری و رندر (Render)

زمان رندر، مدت زمان لازم برای رفتن به یک صفحه وب از حالت سفید تا شروع به بارگذاری است. همچنین زمان بارگیری، زمانی است از ابتدای رندر تا نقطه ای که همه چیز بارگذاری می شود. زمان بارگذاری و رندر طولانی به SEO وب سایت شما آسیب می رساند.

 

سئو سایت با اسمارت مدیا

۹- پیوند داخلی خود را بهینه نمایید

هر صفحه باید حداقل سه لینک داخلی داشته باشد و این شامل صفحات پرداخت نیز می شود. لینکهای داخلی آن هایی هستند که یک صفحه را به صفحه دیگرمرتبط می کنند. لینک های خارجی آنهایی هستند که صفحه شما را به یک صفحه خارج از وب سایت تان مرتبط می نماید.

 

۱۰- در صفحات خود از برچسب های H استفاده نمایید

یاد بگیرید چگونه از برچسب های H به درستی استفاده نمایید و سپس آن ها را به وب سایت خود اعمال کنید. آن ها به موتورهای جستجوگر نشان می دهند که کدام کلمات مهم تر و کدام کم اهمیت تر هستند. ایجاد محتوای متفاوت در وب سایت به SEO شما کمک خواهد نمود.

 

۱۱- ادغام رسانه های اجتماعی

صدها ویدجت (Widgets) وجود دارد که می توانید به وب سایت خود اضافه نمایید. آن ها به شما کمک می کنند رسانه های اجتماعی و وب سایت خود را پیوند دهید. ویدجت ها را در همه جا قرار ندهید، اما اضافه کردن چند تا از آنها در چند جا به سئو سایت شما در دراز مدت کمک خواهد کرد.

 

۱۲- تصاویر خود را بهینه سازی نمایید

اطمینان حاصل کنید که زمان بارگیری آنها طولانی نیست و متن ALT خود را نموده اند. اگر شما می توانید عنوان به آن ها بدهید، پس باید این کار را انجام دهید. شما همچنین باید فایل های تصویری خود را قبل از اینکه در وب سایت خود آپلود کنید مطابق سئو سایت نام گذاری کنید.

 

سئو سایت با اسمارت مدیا

۱۳- ایجاد یک نقشه سایت

یک نقشه سایت XML ایجاد نمایید. اگر شما یک وب سایت وردپرس دارید، می توانید یک سایت خوب XML با ابزار
Yoast SEO ایجاد کنید که یک نقشه سایت XML دینامیک برای شما ایجاد می نماید. سپس شما باید URL نقشه های سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل و حساب ابزار وب مستر بینگ اضافه کنید.

 

۱۴- سازگاری وب سایت خود با تلفن همراه

امروزه مردم نسبت به کامپیوترهای رومیزی یا لپ تاپ بیشتر از دستگاه های تلفن همراه خود برای جستجو استفاده می کنند و این اهمیت سازگاری وب سایت شما با تلفن همراه را مشخص می کند. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما به آسانی از یک تلفن همراه قابل استفاده است. فرم های تماس باید به راحتی تکمیل شده و ارسال شوند. تمام شماره تلفنهای شما باید به راحتی قابل کلیک باشند.

 

۱۵- تکمیل کردن محتویات برچسب های متا

متا تگ ها اطلاعات تکمیلی وب سایت شما هستند در واقع برچسب های متا برای بررسی و شاخص گذاری صفحات وب سایت مورد توجه قرار می گیرند و باعث افزایش ترافیک و کنترل بر نحوه نمایش صفحه شما در موتور های جستجو می گردند. نمایش در صفحه نتایج موتور جستجو و ایجاد فرصتی عالی برای فروش محتوای صفحه وب شما است. یک لینک متنی را ایجاد نمایید تا افراد بتوانند روی وبسایت شما کلیک کنند. اگر میخواهید اثرات مثبت SEO را احساس کنید، باید اطمینان حاصل کنید که در آن کلمات کلیدی وجود دارد.

کانال تلگرام اسمارت مدیا

مطالب مرتبط---

ارسال پاسخ---

Back to top