۷ دلیلی که استفاده از ایمیل مارکتینگ به رشد کسب و کار شما کمک می کند

۷ دلیلی که استفاده از ایمیل مارکتینگ به رشد کسب و کار شما کمک می کند

ایمیل مارکتینگ

۷ دلیلی که استفاده از ایمیل مارکتینگ

به رشد کسب و کار شما کمک می کند

امروزه بازاریابان با کمترین بودجه باید كار های زيادی را برای ایجاد ارتباط و حفظ مشتریان انجام دهند. آن ها در حالی که بودجه محدودی دارند، باید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. بازاریابانی که با مشتریان خود ارتباط هدفمند برقرار می کنند در نتیجه موفق به کسب درآمد و همچنین مدیریت ROI در تجارت خود می شوند.
همانطور که تحقیقات نشان داده است، هیچ دسته از ابزارهای بازاریابی طول عمر بازاریابی ایمیلی را ندارند. در حالی که برخی از ابزارهای بازاریابی طول عمر کوتاهی دارند، استفاده از ایمیل مارکتینگ همچنان قوی ترین کانال برای دسترسى به اهداف در بازاریابى مدرن است و این بخاطر دلایلی است که به بررسی آن می پردازیم.

ایمیل دارای بیشترین دسترسی است

با توجه به اینکه فیس بوک بیش از ۱ میلیارد و توییتر ۲۵۵ میلیون نفر کاربر فعال دارد، این باور بوجود می آید که رسانه های اجتماعی موثرترین راه برای رسیدن به حجم زیادی از مخاطبان است . این تعداد چشمگیر است، اما آنچه که اغلب به اشتراک گذاشته نشده است آمار مربوط به استفاده از ایمیل است. تعداد کل حساب های ایمیل در سراسر جهان در سال ۲۰۱۳ به میزان ۳٫۹ میلیارد بوده است و انتظار می رود تا سال ۲۰۱۸ به ۴٫۹ میلیارد برسد.
در حالی که این ممکن است در ابتدا شگفت انگیز به نظر برسد، اما تا به حال در مورد رفتار آنلاین خود فکر کرده اید: هنگام ثبت نام برای یک وب سایت (مانند یک فروشگاه آنلاین)، باید آدرس ایمیل خود را برای ایجاد حساب وارد کنید. شما حتی نیاز به یک آدرس ایمیل برای ایجاد حساب کاربری در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر دارید. علاوه بر این، فیس بوک و توییتر از ایمیل برای اطلاع دادن به کاربران از فعالیت های مختلف مانند تگ شدن حساب شما در عکس و غیره استفاده می کنند.
ایمیل مانند پول رایج براى وب است، و هر شخصی که فعالیت اینترنتی دارد، حتما یک آدرس ایمیل فعال دارد. هیچ کانالى گسترده تر از ایمیل وجود ندارد.حساب های ایمیل ۳ برابر بیشتر از حساب های فیس بوک و توییتر است.

بازاریابی ایمیلیایمیل ارائه دهنده پیام شما است

تحقیقات بیان می کند اگر بازاریابان بین اضافه کردن یک مشترک به لیست ایمیل خود و یا به دست آوردن یک عضو جدید فیس بوک یک حق انتخاب داشته باشند، آنها در هر شرایط باید مشترک لیست ایمیل را انتخاب نمایند.
دو دلیل کلیدی وجود دارد:
اولا ۹۰٪ ایمیل به صندوق پستی دریافت کننده منتقل می شود، در حالی که فقط ۲٪ از طرفداران فیس بوک، پست های خود را در بخش خبری خود مشاهده می کنند. این به این دلیل است که در فیس بوک تعداد دفعاتی که پست های شما در قسمت اخبار ظاهر می شود، محدود است و فیس بوک تلاش می کند تا ديدها را به سمت مارک هاى تبلیغاتی بكشاند.
در فیس بوک، اگر شما به روز رسانی خود را به ۱۰،۰۰۰ طرفدار ارسال کنید، فقط حدود ۲۰۰ نفر از آنها حتی در خبرخوان خود می توانند آن را ببینند. به طور خلاصه، اگر یک کمپین ایمیل به ۱۰،۰۰۰ مشترک ارسال شود حداقل ۹۰۰۰ نفر از آنها در صندوق ورودی خود ایمیل را دریافت خواهند کرد. این بدین معنی است که پیام شما ۴۵ برابر بیشتر به صورت ایمیل ديده مى شود تا در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک .
در مرحله دوم، وقتی که مشترکین آدرس ایمیل خود را در لیست ایمیل ثبت می کنند یعنی صراحتا به شما گفته اند که می خواهند از شما اطلاعات کسب کنند. همانطور که می دانید قوانین و مقررات سختگیرانه در مورد قوانین ضدspamوجود دارد، بنابراین اگر شما ایمیلی را ارسال می کنید ، به این دلیل است که آنها به شما اجازه ارسال ایمیل داده اند. شایان ذکر است در صورتی که برای دریافت آدرس ایمیل مخاطبان از جستجو در گوگل استفاده می کنید. قطعا بازخورد متفاوتی نسبت به دریافت آدرس ایمیل با فعال بودن ثبت نام در یک خبرنامه ایمیل خواهید داشت. با استفاده از ایمیل مارکتینگ اطمینان حاصل می شود که مخاطبین پیام شما را دریافت می کنند.

ایمیل و اثر تبدیل

اکثر بازاریابان دقت زيادى بر روى اثر تبدیل دارند. صرف نظر از این که آیا این در قالب رهبری، فروش، عضویت یا یک معیار منحصر به فرد برای استراتژی کسب و کار شماست، هدف نهایی برای بازاریابان این است که مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل كه در نهایت منجر به کسب درآمد می شود، تبدیل نمایند. هنگامی که اثر تبدیل اهمیت می یابد بی شک هيچ کانالى قدرتمند تر از ایمیل وجود ندارد.
در واقع، ميزان متوسط کلیک از طریق ایمیل، حدود ۳٪ (از کل دریافت کنندگان) است، در حالی که میانگین میزان کلیک از طریق تويتر تقریبا ۰٫۵٪ است.این به این معنی است که شما به احتمال زیاد ۶ برابر بیشتر از طریق ایمیل به وب سایت مورد نظر دسترسی پیدا می کنید. همانطور که قبلا گفتیم، مشترکین ایمیل ابراز تمایل کرده اند که می خواهند از شما بشنوند و این روش در مورد شبكه هاى اجتماعی وجود ندارد. به گفته یک نظرسنجی که توسط Monetate انجام شده است، ۴٫۲۴ درصد بازدیدکنندگان از بازاریابی ایمیل چیزی را نسبت به ۲٫۴۹ درصد از بازدیدکنندگان از موتورهای جستجو و ۰٫۵۹ درصد از رسانه های اجتماعی خریداری می کنند.
علاوه بر این، ایمیل قابلیت اندازه گیری دارد. مانیتور کمپین مشتریان ها دسترسی زمان واقعی به معیارهای مانند باز کردن، کلیک، فوروارد ایمیل، نرخ پرش، انتشار در شبکه های اجتماعی، و غیره را دارند.
علاوه بر این، کسانی که بازاریابی ایمیل خود را با یک CRM ادغام می کنند، می توانند دیدگاه خود را در مورد نحوه بازاریابی ایمیل خود در فرصت های تجاری و معاملات به اثبات برسانند.

ایمیل دارای ROI بالاتری است

با توجه به توانایی بی نظیر ایمیل برای اثر تبدیل، منطقی است که ایمیل همچنین موثر ترین کانال بازاریابی برای مدیریت ROI است. ایمیل مارکتینگ به طور متوسط بازده سرمایه گذاری ۳۸۰۰٪ برای کسب و کارها است و برای هر ۱ دلار هزینه ایمیل مارکتینگ ، بازده متوسط سرمایه بازگشتی ۳۸ دلار است.
این آمار روشن است که ایمیل به عنوان یک کانال مقرون به صرفه برای بازاریابان است، اما چرا به نظر می رسد که ROI آن از کانال های دیگر بهتر است؟
این موضوع به ارائه پیام های بسیار شخصی و مرتبط بستگی دارد. بر خلاف شبکه های اجتماعی که در آن شما وضعیت خود را به هر عضو بدون توجه به محل سکونت، منافع و تاریخ خرید، مي دهید، ایمیل امکان هدفمند کردن ارتباطات را به شما می دهد . اطلاعات بیشتر درباره مشتریان شما در ابزار ایمیل مارکتینگ مانند مانیتور کمپین – از جمله بینش هایی است که از سیستم های یکپارچه مثل CRMباعث هدفمند تر شدن آن می گردد.
مانیتور کمپین و مانیتور مشتری با استفاده از تقسیم بندی و محتوای پویا برای ارائه پیام مناسب به فرد مناسب است. به عنوان مثال، اطلاع از جنسیت مخاطبان و جایی که آنها به لحاظ جغرافیایی قرار دارند، به طوری که آنها می توانند از محتویات ارسال شده مربوط به هر گیرنده اطمینان حاصل کنند و این ارتباط منجر یه کلیک کردن ایمیل ها و در نهایت خرید آن ها و افزایش ROI با استفاده از کمپین های ایمیل مارکتینگ می شود.

بازاریابی ایمیلیایمیل یک کانال ارتباطی مقدم است

برای بسیاری از افراد ، خدمات شبکه های اجتماعی یک شکل شخصی ارتباطی است که برای حفظ و ارتباط روزانه با دوستان و خانواده استفاده می شود. معمولا افراد در حساب های رسانه های اجتماعی خود، برای دیدن عکس ها و اطلاع از به روز رسانی افرادی که می شناسند و یا به اشتراک گذاری وارد می شوند.
برعکس، ایمیل یک رسانه بسیار حرفه ای تر است و مردم انتظار دارند اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات را از طریق آن کانال دریافت کنند. در واقع، مطالعات نشان می دهد ۷۲ درصد افراد ترجیح می دهند محتوای تبلیغاتی را از طریق ایمیل دریافت کنند، در مقایسه با ۱۷ درصد که رسانه های اجتماعی را ترجیح می دهند.

ایمیل یک پلت فرم باز است

در طی چند سال گذشته، بسیاری از برند های مطرح میلیون ها دلار در رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری کرده اند تا بتوانند با مخاطبان ارتباط برقرار کنند در نتیجه رقابت با برند های بزرگ مقرون به صرفه نمی باشد و همچنین با توجه به محدودیت های اعمال شده در رسانه های اجتماعی همواره امکان تغییر در پلت فرم آن ها وجود دارد.
از سوی دیگر، ایمیل متعلق به هیچ شخص خاصی نیست و تحت کنترل نمی باشد. ایمیل یک پلت فرم ارتباطی باز است و بسیاری از خدمات و امکانات دسترسی برای ارسال و دریافت ایمیل را فراهم می کند.
مجموعه ای متنوع از شرکت هایی که خدمات ایمیل مارکتینگ را ارائه می دهند ، تضمین می کنند که هیچ یک از طرفین نمی توانند تغییراتی را ایجاد کنند که تاثیر گسترده ای داشته باشند و بر خلاف فیس بوک یا توییتر، اگر وقت و پول خود را در ساخت یک لیست ایمیل بزرگ سرمایه گذاری کنید، بدون هیچ محدودیت و تهدیدی می توانید نتیجه اثر بخشی آن را احساس کنید.

ایمیل یک ابزار همیشگی است

آیا درباره شبکه اجتماعی مای اسپیس شنیده اید یا آن را بخاطر می آورید؟
مای اسپیس یک شبکه اجتماعی پر رونق در بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ بود و در سال ۲۰۰۶ گوگل آن را به عنوان وب سایت پرطرفدار در ایالات متحده معرفی نمود. با این حال مای اسپیس اکنون کجاست؟ در نهایت تمام این کاربران به سایر شبکه های اجتماعی منتقل شدند این اتفاق برای بسیاری از شبکه های اجتماعی محبوب در سال های گذشته افتاده است و بر اساس نیاز و نوآوری های جدید جایگاه خود را به سایر شبکه های اجتماعی جدید داده اند.
تصور کنید اگر شما مقدار قابل توجهی از زمان و پول خود را در یک شبکه اجتماعی سرمایه گذاری کردیده اید، فقط یک یا دو سال بعد آن به یک شهر ارواح تبدیل شودد. تأثیر بر توانایی شما و دستیابی به مشتریان بالقوه و ارتباط با آن ها، فاجعه بار خواهد بود.
بر خلاف شبکه های اجتماعی، ایمیل یک تاریخ طولانی و با ثبات دارد. اولین کمپین تبلیغاتی ایمیل مارکتینگ در سال ۱۹۷۸ به مجموع ۴۰۰ نفر فرستاده شد و ایمیل از همان زمان به طور مداوم رشد کرده است.
جالب توجه است، فضای ایمیل از زمانی که شما نیاز به یک توسعه دهنده برای ساخت ایمیل داشته اید تکامل یافته است، امروزه ابزارهایی مانند مانیتور کمپین، بازاریابان مدرن را توانمند می سازند تا ایمیل های مارک شده زیبا را ایجاد و ارسال کنند.
همیشه بخاطر داشته باشید که ساختن لیست ایمیل برای شما، بر خلاف ساخت رسانه اجتماعی، یک سرمایه گذاری طولانی مدت و با ثبات است که برای سال های زیادی سودآوری خواهد داشت.

کانال تلگرام اسمارت مدیا

مطالب مرتبط---

ارسال پاسخ---

Back to top