۵ عامل ضروری برای بهینه سازی وب سایت شما

۵ عامل ضروری برای بهینه سازی وب سایت شما

بهینه سازی وب سایت

تجارت الکترونیک در زندگی آنلاین و آفلاین به طور فزاینده ای نقش ممتاز ایفا می کند. مادامی که ما در حال خرید کتاب، لباس و یا مواد غذایی هستیم، حداقل گاهی از پلت فرم تجارت الکترونیک برای انجام این کار استفاده می کنیم.
بنابراین، آیا تا به حال در مورد آنچه وب سایت های تجارت الکترونیک را جذاب تر از دیگران می سازد فکر کرده ایم؟ اگر شما در حال کسب و کار هستید، باید این تمایز را ایجاد نمایید. در اینجا گام های اثبات شده ای که هر کارآفرین تجارت الکترونیک می تواند برای بهینه سازی وب سایت خود داشته باشد را معرفی کرده ایم.

 

طراحی سایت برای بهینه سازی وب سایت۱٫ طراحی

استیو جابز می گوید: “طراحی فقط چیزی نیست که به نظر می رسد و احساس می شود. طراحی چگونگی کار را بیان می کند. ”
بنابراین، صفحه اول وب سایت شما که بیشتر مشتریان شما آن را می بینند، “صفحه اصلی” شما است. به همین دلیل مهم است که در ابتدا اولین نتیجه را بدست آورید. نوار نویگشن را ساده طراحی کرده و ساده نگه دارید. اگر انواع مختلفی از محصولات را دارید، مطمئن شوید که قابلیت جستجوی نوار را ساده فراهم می کنید تا مشتریان بتوانند آنچه را که به سرعت نیاز دارند پیدا کنند.
بروی صفحه فرود خود تمرکز کنید، چه عواملی مشتریان را وسوسه و منجر به خرید از شما می کند؟ شما چه نوع تجربه ای را از بازدیدکنندگان می خواهید، حتی اگر آنها را در اولین بازدید خود خریداری نکنند؟
طراحی برای کسب و کار موفق تجارت الکترونیک بسیار مهم است. بسیاری از سیستم عامل ها بر سهولت سفارشی سازی تاکید می کنند.

 

روانشناسی رنگ برای بهینه سازی وب سایت۲٫ روانشناسی رنگ

شاید شما فکر می کنید رنگ وب سایت شما باید شخصیت شما را منعکس کند. اما اگر شما روانشناسی رنگی را در نظر نگیرید، منجر به از دست دادن یک فرصت ارزشمند و موثر در فروشگاه تجارت الکترونیکی خود و در نتیجه از دست دادن مشتری خود خواهید شد. در اینجا، برای نمونه به تجزیه روانشناسی طیف رنگی می پردازیم:
نشانه های سرخ: توجه، هیجان، خشم، عشق، گرما، آسایش، زندگی
نشانه های نارنجی: شور و شوق، شیفتگی، شادی، خلاقیت، عزت، جذابیت، موفقیت، تشویق
نشانه های زرد: ماجراجویی، شادی، شایستگی، شور و شوق، ثروت، پیچیدگی.
نشانه های سبز: تعادل، طعم و مزه خوب، سلامت، پول، هماهنگی
نشانه های آبی: صریح، شرکتی، با کیفیت بالا، مردانگی، شایستگی، وفاداری، اعتماد، قابلیت اطمینان
نشانه های بنفش: خلاقیت، قدرت، حق امتیاز، احترام، رمز و راز
نشانه های صورتی: عشق، محبت، پیچیدگی، صداقت، عاشقانه، مهربانی
نشانه های قهوه ای: دوست داشتنی، ناهموار، غم، راحتی، ارگانیک، طبیعی
نشانه های سیاه: غم و اندوه، پیچیدگی، گران، هوشمند، لاغری
نشانه های سفید: سادگی، نظم، بی گناه، خلوص، پاکیزگی و بی طرفی
نشانه های نقره ای: بی نظیری، عملی، بی طرفی، پالایش و کیفیت بودن معاصر

اکنون که با پیام های رنگی آشنا شده اید، به مشتری هدف و پیام تبلیغاتی که قصد انتقال دارید، تمرکز کنید.
به عنوان مثال، اگر شما تجارت الکترونیک فوق العاده ای دارید، احتمالا می خواهید از رنگ صورتی دور بمانید.

 

بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو

۳٫ بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو (SEO)

محتوای با کیفیت، موثرترین و بزرگترین راه برای ترافیک جستجوی طبیعی سایت شما است. همچنین برای یک استراتژی موفق ایجاد پیوند و محتوای مربوطه در سایت اهمیت بالایی دارد. اگر زمان و مهارت لازم را برای ایجاد محتوای جذاب خود ندارید، برون سپاری را در نظر بگیرید.

 

سرعت بارگذاری صفحات

۴٫ سرعت بارگذاری صفحات

سرعت بارگذاری صفحات در سایت شما بیش از حد مورد توجه است در نظر داشته باشید که مشتریان شما در انواع دستگاه ها با پردازنده و سرعت شبکه متفاوت خرید می کنند. بنابراین، اولین قدم خوب این است که مطمئن شوید که هر عکس بهینه سازی شده است. این به معنی فشرده سازی تصاویر است تا شما بهترین کیفیت را بدست آورید. انجام این کار برای سایت هایی با تصاویر سنگین، می تواند تا حد زیادی از مشکلات مربوط به زمان تاخیر را بهبود بخشد.

 

حساب کاربری

۵٫ چک کردن

سایر اشتباهات رایج شامل فقط یک یا دو روش پرداخت و مجبور کردن مصرف کنندگان برای ایجاد یک حساب کاربری قبل از خرید سفارش است. شرکت های تجارت الکترونیک تمایل طبیعی دارند تا سعی در جمع آوری اطلاعات ارزشمندی در این مرحله در فرایند پرداخت داشته باشند. مقاومت در برابر وسوسه جمع آوری اطلاعات مشتری تنها راهی برای ترساندن مشتریان است.

نتیجه گیری

امروزه در سیستم تجارت الکترونیک تعداد زیادی از شرکت ها از سایر رقبا فاصله می گیرند، این پنج امتیاز را به طور موثری در فرآیند خود قرار دهید تا در راه ایجاد یک وب سایت تجارت الکترونیک بهینه و متفاوت یاشید.

کانال تلگرام اسمارت مدیا

مطالب مرتبط---

ارسال پاسخ---

Back to top